1.8 C
Skopje

Arsim

UNSHM: Nxënësit ndjejnë se po u cënohet siguria!

Nxënësit e shkollave të mesme ndjejnë se është cënuar siguria dhe komfori i tyre...

Trençevska: Fëmijët dhe shkollat ​​janë të sigurta, të mos krijojmë panik te qytetarët

Edhe ministri Spasovski dhe prokurori Bubevski dje thanë se është rast i izoluar. Nuk...

Banorët e Çashkës vazhdojnë protestën para Komunës kundër paraleles shqipe – Ministri i Arsimit ndodhet atje për vizitë

Dhjetëra banorë të Komunës Çashkë të Velesit po protestojnë para objektit të komunës duke...

Pak para përfundimit të gjysmëvjetorit, nxënësit e Idrizovës nisën mësimin në Çair

Pas tre muaj humbje, nxënësit shqiptarë të Idrizovës nisën mësimin në klasën e gjashtë...

Nxënësit e Idrizovës nesër nisin mësimin në Çair

Në Ministrinë e Arsimit dhe Shkencës për herë të parë është dorëzuar kërkesë nga...

22 vjet Universiteti i Evropës Juglindore/ Bexheti: Rrugëtim i suksesshëm me plot arritje

Universiteti i Evropës Juglindore me një akademi solemne shënoi 22 vjetorin e themelimit të...

Paralajmërohet marrja e kompetencave për shkollën “Njegosh” të Idrizovës

Nga java që vjen, 13 fëmijët shqiptarë të Idrizovës që akoma nuk kanë nisur...

Shkup, nxënësja e shkollës së mesme kapet me substancë narkotike

Nga MPB njoftojnë se gjatë ditës së djeshme në Shkup kanë ndaluar një të...

Shumë dukuri devijuese të pranishme në shkollat e Tetovës, përfshi dhe prostitucionin

Drogë, rrahje, armë të ftohta dhe prostitucion. Këto dukuri sipas hulumtimit të Këshillit komunal...

Nëntë fëmijë helmohen me salmonelë në tre shkolla të komunës së Karposhit

Nëntë raste të nxënësve të infektuar me salmonelë nga Komuna e Karposhit në Shkup...

Idrizovë/ Tre muaj pas fillimit të vitit shkollor nxënësit shqiptarë akoma nuk kanë filluar mësimin

Nxënësit shqiptarë të Idrizovës që tashmë duhet të jenë në klasë të gjashtë kanë...

Nxënësit e stërngarkuar me libra, thonë arsimtaret në Maqedoni

“Çantat e nxënësve, sidomos të atyre të klasave të ulëta, janë shumë të rënda,...