12.8 C
Skopje
Thursday, May 23, 2024

​Borrell: Ballkani Perëndimor e ka vendin në BE

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell ka kryesuar takimin e sotëm në mes të BE-së dhe ministrave të jashtëm të Ballkanit Perëndimor,

Ai ka shkruar në X, se BE dëshiron të avancojë integrimin e rajonit në vendimmarrjen e tyre, duke përfshirë politikën e jashtme dhe të sigurisë përpara anëtarësimit.

“Vendi i shteteve të Ballkanit Perëndimor është në BE”, ka shkruar ai.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit