20.8 C
Skopje
Tuesday, June 18, 2024

23 tetori ditë jo pune për të gjithë qytetarët

E hëna e ardhshme është ditë pushimi për të gjithë qytetarët në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Sipas njoftimit të lëshuar nga Ministria e Punës dhe Politikës Sociale, të hënën (23 tetor) do të shënohet Dita e Luftës Revolucionare Maqedonase.

“Ministria e Punës dhe Politikës Sociale njofton se në përputhje me Ligjin për festat e Republikës së Maqedonisë, 23 tetor 2023 (e hënë), Dita e Luftës Revolucionare Maqedonase është ditë jo-pune për të gjithë qytetarët e Republikës së Maqedonisë së Veriut. Ministria e Punës dhe Politikës Sociale uron qytetarët për Ditën e Luftës Revolucionare Maqedonase”, thuhet në njoftim.

 

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit