18.8 C
Skopje
Tuesday, May 28, 2024

WhatsApp do të ndalojë së punuari në disa telefonë

Herë pas here, WhatsApp publikon një listë të pajisjeve që nuk do të mbështeten më tutje, pra në të cilat aplikacioni i njohur nuk do të funksionojë më.

Një grup i ri telefonash inteligjentë që do të hyjnë në historinë e WhatsApp-it, që nga 24 tetori, nuk do të kenë më mbështetjen zyrtare të WhatsApp-it dhe as nuk do të mund ta përdorin aplikacionin. Këto janë kryesisht versione të vjetra të telefonave inteligjentë, më të vjetër se 10 vjet, të cilët, duhet të kishin pushuar së punuari shumë kohë më parë.

Megjithatë, duke qenë se ka gjithmonë përjashtime që i tejkalojnë pritjet e prodhuesve dhe klientëve, këto modele janë ende në përdorim. Pra, nëse keni një pajisje që aktualisht ka një version të OS Android para 5.0, WhatsApp do të ndalojë së punuari në të më 24 tetor. Para se gjithash këto pajisje janë me sistemin Android:

Archos 53 Platinum
Samsung Galaxy S2
Huawei Ascend D1
Nexus 7
Samsung Galaxy Nexus
iPhone 5
iPhone 5c
Motorola Droid Razr
Grand S Flex ZTE
Grand X Quad V987 ZTE
HTC Desire 500
Huawei Ascend D
Samsung Galaxy Tab 10.1
HTC One
HTC Desire HD
Sony Xperia Z
LG Optimus G Pro
Asus Eee Pad Transformer
Kako provjeriti OS uređaja
HTC Sensation
Samsung Galaxy S
Sony Xperia S2
Motorola Zero
Sony Ericsson Xperia Arc3
Acer Iconia Tab A5003

LG Optimus 2X Gjithashtu në këtë listë janë pajisjet me iOS 11 dhe më të vjetra.Nëse nuk keni marrë një njoftim deri tani se WhatsApp do të ndalojë së punuari në pajisjen tuaj më 24 tetor, atëherë jeni të sigurt.

Megjithatë, nëse doni ta kontrolloni nëse telefoni juaj është i rradhës që do të zhvlerësohet nga WhatsApp, shikoni te Cilësimet për Rreth telefonit dhe shikoni se cilin version po përdorni. Versioni i fundit i Android është 13 dhe iOS 17./Dnevnik.hr

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit