11.8 C
Skopje

‘Vajzës i themi shhh.., turp është’, Shengyl Ismaili thotë se gjithçka fillon nga shtëpia se si edukohen fëmijët

Pas vrasjes së rëndë të Liridona Ademajt, në emisionin e fundit të debatit televiziv “Zanat” u diskutua rreth fenomenit të vrasjeve të grave në Kosovë.

Gjatë diskutimit, aktorja e njohur Shengyl Ismaili tha se një ndikim të madh ne pabarazinë dhe dhunën ndaj grave e ka mënyra e rritjes së fëmijëve.

“Për mua gjithçka fillon në familje, prej prindërve, forma se si rritemi ne është e gabuar, forma se si i rrisim vajzat dhe djemtë është e gabuar”, tha Ismaili.

“Shttt, turp, ti je vajzë duhet të kesh kujdes”, tha ajo.

Gjithashtu, ajo shpjegoi, sipas saj, edhe se si shoqëria funksionon në raport mes vajzave dhe djemve.

 

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit