18.8 C
Skopje
Tuesday, May 28, 2024

Ushtria izraelite thotë se të paktën 245 pengje të marra më 7 tetor po mbahen në Gaza

Zëdhënësi i Forcave të Mbrojtjes të Izraelit, Daniel Hagari thotë se ushtria deri më tani ka njoftuar familjet e 240 pengjeve se të dashurit e tyre mbahen në Rripin e Gazës, duke rritur numrin e personave të konfirmuar që u rrëmbyen më 7 tetor në të paktën 245.

Ai thotë se numri nuk është përfundimtar pasi ushtria heton informacione të reja, raporton The Times of Izrael.

Numri nuk përfshin katër pengje të liruara, nëna dhe vajzat Judith dhe Natalie Ra’anan, dhe gratë e moshuara Yocheved Lifshitz dhe Nurit Cooper ose Ori Megidish, i cili u shpëtua nga IDF të dielën mbrëma.

Ka ende dhjetëra të tjerë të zhdukur, fati i të cilëve nuk dihet aktualisht.

 

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit