25.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

Thaçi: Nuk votoj për shkarkimin e ministrave të ASH-së

Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi dhe njëherit deputet në Kuvendin republikan, deklaroi sot se nuk do të votojë për shkarkimin e ministrave të ASH-së.

“Nuk kam thënë që nuk vijë në Shkup. Do të vijë dhe nuk do të votoj. Ziadin Sela nuk e meriton më të ekzistojë në skenën politike është një kriminel ordiner, mashtrues”, u shpreh Thaçi.

I pyetur nëse shumica i ka votat e mjaftueshme për shkarkimin e ministrave, Thaçi me përgjigje.

“Është problem e tyre, mendoj se i kanë”.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit