14.8 C
Skopje

Stikersat NMK prej nesër në të gjitha stacionet e kontrollit teknik

Stikersat me shenjën e re për automjetet “NMK” kanë mbërritur dhe nga nesër do të shpërndahen në të gjitha stacionet për kontrolle teknik të automjeteve, tha për “Sloboden Peçat” ministri teknik i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski.

Sipas tij shpenzimet për stikersat do t’i mbulojë MPB-ja, por paraprakisht ishte planifikuar që qytetarët t’i paguajnë nga 30 deri në 50 denarë.

 

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit