15.8 C
Skopje
Saturday, May 25, 2024

Shqipëria me Besën garon sonte në gjysmëfinalen e “Eurovision 2024”

REVISTA KOSOVARJA 11 orë më parë
Këngëtarja Besa Kokëdhima do të shfaqet sonte në skenën gjigande të “Eurovision 2024”, duke e përfaqësuar Shqipërinë me këngën e saj “Titan”.

Pos Shqipërisë, në natën e sotme të dytë të gjysmëfinales do të performojnë edhe artistët nga vendet si: Armenia, Austria, Belgjika, Norvegjia, Çekia, Danimarka, Estonia, Gjeorgjia, Greqia, Izraeli, Latvia, Malta, Holanda, San Marino dhe Zvicra.

Lista e vendeve që tashmë kanë siguruar biletat për finalen e madhe të “Eurovision 2024”, përfshin: Serbinë, Portugalinë, Slloveninë, Ukrainën, Lituaninë, Finlandën, Qipron, Kroacinë, Irlandën dhe Luksemburgun.

Urojmë që edhe Besa të fitojë sonte pikët e nevojshme për të vazhduar drejt finales së madhe që do të mbahet këtë të shtunë të 11 majit!

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit