26.8 C
Skopje
Tuesday, May 21, 2024

Real Madridi ka gjetur zëvendësuesin e Ancelottit – i njohur për klubin dhe tifozët

Real Madrid raportohet se ka vendosur Jose Mourinhon si zëvendësuesin e mundshëm të Carlo Ancelottit si trajner.

Mundo Deportivo raporton se portugezi është në krye të kandidatëve të mundshëm për të marrë drejtimin nga italiani vitin e ardhshëm.

Ancelottit i skadon kontrata në fund të sezonit dhe raportimet e kanë lidhur atë me rolin e selektorit të kombëtares së Brazilit.

Ndërkohë, kontrata e Mourinhos me Romën skadon vitin e ardhshëm dhe ai tashmë po mendohet për një largim nga kryeqyteti italian.

Dhe tani po spekulohet se Special One mund të kthehet në Madrid për të zëvendësuar Ancelottin, i cili mori postin për herë të parë në vitin 2013.

Taktikani portugez kaloi tre vjet si strateg i Real Madridit midis 2010 dhe 2013 dhe edhe pse ai nuk mundi ta drejtonte ekipin drejt suksesit evropian, Merengues fituan La Ligaa dhe Kupën e Mbretit gjatë mandatit të tij

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit