18.8 C
Skopje
Tuesday, May 28, 2024

Policia e RMV-së ndalon një shtetas serb, kapet duke kontrabanduar imigrantë

Sot (23.10.2023) në ora 16:00, nga një ekip patrullues nga Stacioni Policor për Kalim Kufitar dhe Vëzhgim Kufitar në Bogorodicë, në afërsi të pikë pagesës së Smokvicës është ndaluar M.S. (28) nga Republika e Serbisë.

Gjatë kontrollit të automjetit “Ford Mondeo” me targa të Serbisë, të cilin e drejtonte, janë gjetur shtatë imigrantë nga Siria.

M.S. është ndaluar në stacionin policor, për rastin është njoftuar prokurori publik, ndërsa pas dokumentimit të plotë të rastit do të dorëzohet parashtresa përkatëse.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit