11.8 C
Skopje
Saturday, May 25, 2024

Petrovska: Maqedonia ndër 5 vendet që i kanë dhuruar më së shumti pajisje ushtarake Ukrainës!

Ministrja e Mbrojtjes Slavjanka Petrovska theksoi se vendi ynë është ndër pesë vendet e para të Aleancës së NATO-s që sipas të gjitha parametrave dhe për kokë banori i ka dhuruar më shumë pajisje ushtarake Ukrainës.

“Diku rreth 16% e buxhetit aktual është shuma totale e mjeteve të dhuruara për Ukrianinën, që është një shifër vërtet e madhe”, thotë Petrovska në “ClickPlus”.

është gati për mandatin e dytë si ministre e Mbrojtjes.

Ajo tha se ka shumë projekte për të cilat ka hapësirë ​​dhe do të punohet në mandatin e ardhshëm.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit