11.8 C
Skopje
Saturday, May 25, 2024

Përfundon takimi i Kurtit me liderë evropianë

Ka përfunduar takimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me liderët e Gjermanisë, Francës, Italisë dhe Bashkimit Evropian.

Këta liderë evropianë do ta takojnë edhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, raporton Klan Kosova.

Pas përfundimit të takimeve, pritet të ketë prononcim për media.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit