Bella Hadid u kap me kaubojin Adan Banuelos gjatë një udhëtimi në Forth Worth, Teksas këtë javë – muaj pas ndarjes nga i dashuri i saj Marc Kalman.

Në një video të siguruar nga TMZ, modelja, 27 vjeçe, shihet duke u puthur, mbajtur për dore dhe duke përqafuar Adanin, 34 vjeç, teksa shëtisnin në oborret historike të Fort Worth.

Adan është shumë i suksesshëm në industrinë e kuajve të performancës dhe në vitin 2017 ai u bë një nga kalorësit më të rinj që u fut në Sallën e Famës së Kalorësve të Shoqatës Kombëtare të Kuajve Prerëse.

Ai dhe Bella kanë shumë për të folur, pasi ajo është një kalorës për një kohë të gjatë që së fundmi u rikthye në sport pasi beteja e saj me sëmundjen Lyme e la atë të paaftë për të hipur për vite me radhë, shkruan DailyMail.

Sipas PHC , Adan është i specializuar në ‘prerjen’ – një garë kuajsh që kërkon që një kalë dhe kalorës të ndajnë dhe izolojnë me sukses një lopë të vetme nga tufa e saj. Por ai ka gjetur sukses edhe në ‘ngjarjet e tjera të litarit dhe kuajve dhe lopëve’.

Ai u emërua drejtuesi kryesor i hapur i NCHA në 2018, 2020, 2021 dhe 2022 dhe ai krenohet me një vlerë neto prej mbi 6 milionë dollarë, sipas faqes së internetit të familjes së tij.

“Adan është i specializuar në stërvitjen dhe shfaqjen e kuajve të prerë; duke shkëlqyer në nivelin më të lartë. Përveç suksesit të tij, ai vazhdon të ketë edhe amatorë të nivelit të lartë dhe kalorës joprofesionistë brenda programit të tij”, thuhet në përshkrim.

Adan është djali i kalorësit kampion Ascension Banuelos, i cili emigroi në Shtetet e Bashkuara nga Meksika vetëm në moshën 13-vjeçare dhe më vonë u bë ‘ një nga kalorësit më të mëdhenj të kohës së tij’.

Ascension është një nga trajnerët më të mirë të kuajve të prerjes në botë dhe amerikani i parë meksikan që u bë një Hall of Famer NCHA.

Një dokumentar për Ascension u publikua në vitin 2017.

Në mars, Bella u kthye në konkurse kalërimi për herë të parë që kur u detyrua të hiqte dorë nga ajo në 2016.

Luftimet e saj shëndetësore e penguan atë të merrte pjesë në sport, pavarësisht se ishte në rrugën e duhur për të shkuar në Lojërat Olimpike.

Lidhja e Bella me kuajt filloi herët në jetë, pasi filloi aventurën në moshën tre vjeçare.

Nëna e saj Yolanda, e cila ishte gjithashtu një kalorës e pasionuar, rriti Bella, motrën e saj Gigi dhe djalin Anwar Hadid në një fermë kuajsh në Beverly Hills.

Bella ishte një kalorëse e renditur në nivel kombëtar, i cili po përpiqej të hynte në ekipin olimpik të 2016-ës kur u mënjanua nga sëmundja Lyme.

Diku në pranverë Bella u nda në heshtje nga i dashuri i saj prej dy vitesh, Marc Kalman.

Një burim pohoi se marrëdhënia ‘e ka shkuar në rrjedhën e saj’ dhe se Bella e ka fokusuar vetëm shëndetin e saj.

Bella dhe Marc thuhet se u takuan përmes punës në New York në vitin 2020.

Por ylli që është mjaft private priti deri në verën e ardhshme për të konfirmuar romancën e tyre në rrjetet sociale, pasi ajo ndau një paketë të ëmbël fotosh në rrjetet sociale.