25.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

Një emër i ri për sulmin e Milanit qysh në janar

Te Milani u fol shumë mbi dështimin për të afruar gjatë merkatos së verës së kaluar një qendërsulmues. Pas punësimit të Joviçit, i cili për momentin nuk ka sjellë përfitimet e shpresuara, drejtuesit e kuqezinjve mund të mos presin verën e ardhshme, por të kthehen në tryezën e bisedimeve që në janar.

Një emër që ka tërhequr shumë interes orët e fundit është ai i Akor Adams, sulmuesit nigerian të lindur në vitin 2000 në Montpelje. Akor Adams është 190 centimetra i gjatë dhe ka një strukturë fizike shumë të rëndësishme. Megjithatë, impresionimi i tij fizik nuk e bën atë një lojtar të ngadaltë dhe të rëndë. Përkundrazi, ai ka edhe shkathtësi të mirë, por mbi të gjitha shpejtësi dhe përshpejtim. Këmba e tij natyrale është e djathta dhe gjuan mirë nga çdo pozicion në zonën e penalltisë. Ai është në gjendje të përfitojë nga centimetrat për të shënuar edhe disa gola me kokë.

Paraqitjet e tij në Francë, në fillim të sezonit, kanë tërhequr vëmendjen e Geofi Monkada, i cili ka një dobësi të veçantë për atë lloj tregu. Menaxheri i “kuqezinjve” e pëlqen shumë lojtarin dhe tashmë ka dërguar skautët për ta parë më nga afër.

Milani dëshiron të bëjë një përpjekje në janar, në merkaton e riparimeve. Një pengesë është sigurisht kohëzgjatja e kontratës, e cila skadon në vitin 2027. Një plus, megjithatë, është vlera e tregut, e cila është ende shumë e ulët: sipas Transfermarkt, nigeriani vlen 8 milionë euro, edhe nëse shifra është e destinuar të rritet me disa njësi.

 

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit