22.8 C
Skopje
Tuesday, May 21, 2024

Një ari sulmoi një burrë midis fshatrave Plasnicë dhe Oraoec

Gjatë ditës së djeshme mes fshatit Plasnica dhe Oraoec, komuna Makedonski Brod, ariu ka sulmuar një person të rritur, njoftuan nga Qendra e Menaxhimin të Krizave.

“Personi është shpëtuar nga gjuetarët të cilët rastësisht kanë qenë në për gjueti në afërsi të vendit të sulmit, pasi kanë dëgjuar thirrje për ndihmë, kanë qëlluar disa herë në ajër, pas së cilës ariu ka ikur”, tha QMK.

Personi i sulmuar është tmerruar dhe ka pësuar lëndime fizike.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit