22.8 C
Skopje
Friday, June 14, 2024

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira të ndryshueshme, paradite me paraqitje të mjegullës në disa lugina. Pasdite nga perëndimi vranësirat do të rriten dhe gjatë natës do të ketë kushte për reshje të dobëta të shiut. Gjatë ditës do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi jugor.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -4 deri në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 6 deri në 15 gradë.

Edhe në Shkup moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme, paradite me paraqitje të mjegullës. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në 0, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 11 gradë Celsiusë.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit