22.8 C
Skopje
Wednesday, July 24, 2024

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë pjesërisht i vranët me periudha me diell dhe me mjegull paradite në lugina të veçanta. Reshje lokale do të ketë pasdite dhe gjatë natës. Do të fryjë mesatare, në zonat perëndimore herë pas here erë e fortë nga perëndimi.

Temperatura minimale do të jetë në interval nga 0 deri në 8, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 15 deri në 20 gradë.

  1. Në Shkup moti do të jetë me vranësira të pjesshme, paradite me mjegull të dobët, ndërsa pasdite dhe në mbrëmje me reshje të kohëpaskohshme shiu.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit