22.8 C
Skopje
Wednesday, July 24, 2024

Moti në Maqedoninë e Veriut

Paradite në pjesët jugore do të ketë reshje lokale shiu

Gjatë ditës do të mbajë mot pjesërisht i vranët dhe më i ngrohtë me periudha me diell. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi jugor.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 5 deri në 12, kurse maksimalja do të arrijë nga 13 deri në 19 gradë, njofton DPHM.

Nga dita e sotme do të mbizotërojë mot i ndryshueshëm i vranët dhe i ngrohtë me periudha me diell. Të premten dhe të shtunën do të fryjë erë e fortë juglindore e cila do të shkaktojë rritje të ndjeshme të temperaturës. Të shtunën pasdite dhe të dielën në mbrëmje do të ketë reshje të herëpashershme.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit