12.8 C
Skopje
Wednesday, April 24, 2024

Molliqaj: Kurtin mos e kqyrni çka thotë, por çka bën!

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka reaguar përmes një shkrimi në Facebook pas takimit që pati kryeministri Kurti me diplomatët evropianë dhe amerikanë.

Molliqaj tha se Kurtin nuk duhet ta shohim çfarë thotë po çfarë bën.

Sipas tij, Kurti, tashmë është larguar nga pozicioni që mbante pas 24 shtatorit.

“Këshillë: Kurtin mos e kqyrni çka thotë, por çka bën!‼️A ju kujtohet 24 shtatori? E deklaratat që prodhoi? – se si kjo ngjarje e zbuloi dhe e dëshmoi Serbinë. Dhe se pas kësaj nuk vazhdohet me konfigurimin e vjetër të dialogut? Bota e pa. ‼️Mbani mend edhe ato deklaratat për ndërmjetësuesit e anëshëm, njëri më shumë se tjetri. Se si ky Lajçaku është tejet i anshëm? Nga takimi sot dolën dy dorëzime dhe një pranim. U tret pozicioni i pas 24 shtatorit” shkruan Molliqaj raporton Gazeta Blic.

Reagimi i plotë:

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit