25.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

Mëlçia: Pijet e njohura që rrisin rrezikun e kancerit me 85% – Të rrezikshme dhe një në ditë

Të gjithëve na pëlqejnë këto pije, por ekspertët theksojnë se duhet të kufizojmë konsumimin e tyre, pasi sipas të dhënave të reja kërkimore kërcënojnë ndër të tjera edhe shëndetin e mëlçisë.

Shumica prej nesh pëlqejnë t’i konsumojnë ato. Ato plotësojnë në mënyrë të përkryer një vakt të ushqimit të shpejtë ose një pije alkoolike, ndërsa për shumë njerëz shërbejnë për tretjen e vakteve. Megjithatë, kjo veti, e kombinuar me shijen e tyre të mirë, ka bërë që shumë njerëz të konsumojnë sasi të tepërta pijesh joalkoolike , edhe në baza ditore.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit