11.8 C
Skopje

Liderët e Lidhjes Europiane për Ndryshim takojmë deputetin shqiptar në Zvicër

Liderët e Lidhjes Europiane për Ndryshim sot qëndrojnë në Zurich ku kanë takuar deputetin Islam Aliaj. Aliaj është deputeti i parë shqiptar në Parlamentin Federal të Zvicrës. Fillimisht liderët e Lidhjes uruan deputetin Aliaj për mandatin e fituar duke i dëshiruar punë të mbarë dhe suksese pfund në përfaqësimin e shqiptarëve por edhe personave me nevoja të veçanta në institucionin më të lartë të Zvicrës.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit