24.8 C
Skopje
Sunday, June 23, 2024

Lajçak vizitë zyrtare në Kosovë

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak do të qëndrojë sot dhe nesër për një vizitë zyrtare në Kosovë.

Vizitën e tij në Kosovë e kanë konfirmuar për Telegrafin, zyra e Bashkimit Evropian në Prishtinë.

“Po, Lajçaku është në Kosovë sot edhe nesër”,  u shpreh Ioanna Lachana nga zyra e BE-së.

Siç merr vesh Telegrafi, vizita e Lajçakut ka për qëllim t’i paraprijë një takimi të mundshëm të negociatorëve të Kosovës dhe Serbisë.

Për vizitën e Lajçakut, Telegrafi ka provuar të marrë më shumë detaje nga Qeveria e Kosovës, por deri tani nuk ka pasur ndonjë informatë./Telegrafi/

 

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit