10.8 C
Skopje
Thursday, May 23, 2024

Kryeministri izraelit: Do të jetë një luftë e gjatë me Hamasin

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu tha të enjten se sulmi tronditës i 7 tetorit ndaj Izraelit nga persona të armatosur të Hamasit kishte për qëllim pengimin e zgjerimit të marrëdhënieve të tij paqësore në Lindjen e Mesme dhe i bëri thirrje Britanisë që të vazhdojë të mbështesë kundërsulmimin në Gaza.

“Ne ishim në prag të zgjerimit të kësaj paqeje dhe shkatërrimi i kësaj lëvizjeje ishte një nga arsyet pse u ndërmor ky veprim”, i tha ai kryeministrit britanik Rishi Sunak. “Kjo është ora jonë më e errët. Kjo do të thotë se do të jetë një luftë e gjatë dhe ne do të kemi nevojë për mbështetjen tuaj të vazhdueshme.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit