20.8 C
Skopje
Tuesday, June 18, 2024

Këta janë babai me dy djemtë që u qëlluan me armë zjarri në Pejë, po trajtohen në QKUK

Tre persona kanë mbetur të plagosur sonte në Pejë pas një përleshje që ndodhi në afërsi të një furre në këtë qytet. Për motive akoma të panjohura, viktimat, babai me dy djemtë u qëlluan me armë zjarri, ndërsa i dyshuari ka ikur. Policia dhe Prokurori i Shtetit kanë nisur hetimet intensive për identifikimin dhe kapjen e personit të dyshuar shkruan sinjali.com

Sinjali ka mësuar se viktimat që ishin cak i të dyshuarit janë Jeton Berisha dhe dy djemtë e tij, Jetnisi dhe Jetarti.

Tre personat e plagosur janë dërguar në Qendrën Klinike Universitare për trajtim dhe sipas informacioneve të para që ka Sinjali, njëri prej tyre është në gjendje kritike.

Viktimat fillimisht janë dërguar në Spitalin Rajonal të Pejës, por si pasojë e gjendjes së tyre, janë transferuar për në QKUK.

Sinjali mëson se personi që ndodhet në gjendje të rëndë, ka plagë në regjionin e qafës dhe gjoksit.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit