26.8 C
Skopje
Tuesday, May 21, 2024

Kasami: Shqiptarët në Maqedoni kërkojnë rrotacion politik – ne do ta bëjmë

Kryetari Lëvizjes BESA, Bilall Kasami në një prononcim në Top News, së bashku me dy liderët tjerë opozitar, Afrim Gashi dhe Izet Mexhiti, kanë folur për arritjen e koalicionit opozitar gjatë ditës së djeshme. Kasami ka thënë se ky koalicion është i shpresës, dhe se BDI nga një parti lufe u shndërrua në parti korrupsioni.

 

Gjithashtu ai ka deklaruar se shqiptarët duan rrotacion politik dhe se opozita shqiptare do ta bëj këtë. Më tej ai ka thënë se familjarët e kreut të BDI-së, janë pasuruar gjatë 20 viteve dhe se ata nuk kanë qeverisur me shqiptarët por kanë qeverisur me veten e tyre.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit