14.8 C
Skopje

Kasami: Sela hyri me dhunë në zyrat e ASH-së dhe e shpalli tradhëtar Taravarin (Video)

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, ka akuzuar kreun e Kuvendit të ASH-së, Ziadin Sela, se ditën diel më dhunë është future në zyrat e partisë në Tetovë dhe në mënyrë jo njerëzore e ka shpallur tradhëtar kryetarin e Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravarin. Në një intervistë për gazetën LAJM, Kasami tha se Sela dhe disa njerëz rreth tij, nuk ia duan të mirën ASH-së.

“Ne e pamë atë që ndodhi “maskaradën” do të kisha thënë që nga futja me dhunë në zyrat e partisë, mbrojtja nga shtetit, nga policia, nga civilët të armatosur para zyrave të partisë dhe ajo qasje dhe ai qëndrim i kryetarit të kuvendit, unë mendoj se më së paku ishin qasje institucionale. Ai në vend që të pranojë sfidën e kryetarit të partisë dhe të thërras kuvendin qendror dhe në mënyrën më demokratike të bien një vendim që do të ishte në interes të partisë, ata dolën e shpallën tradhëtar kryetarin e partisë, e shpallën trup të huaj dhe kjo e fundit në ditën e sotiti, mendoj se tregon ftyrën e vërtetë të disa individëve brenda Aleancës të cilët më së paku mund t’ia duan të mirën Aleancës, më së paku duan t’ia duan të mirën votuesit opozitar, më së paku duan t’ia duan të mirën shqiptarit me këtë qasje të cilën vlerësoj që është qasje jo demokratike, jo njerëzore dhe nuk e ka vendin dhe kohën këtu dhe në këtë kohë ku ne duam të ofrojmë një qasje të re për shqiptarët e Maqedonisë së Veriut dhe për Maqedoninë e Veriut në momentet më kritike të rrugëtimit të saj drejt BE-së”, tha Kasami për gazetën LAJM.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit