22.8 C
Skopje
Tuesday, May 21, 2024

Kasami dënon sulmin në Gaza ku humbën jetën mbi 500 persona

Kryetari i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami, nëpërmjet një postimi në rrjetin social facebook, ka deklaruar se sulmi izraelit në spitalin e Gazës është krim dhe gjenocid i pastër.

“Krim, sulmi mbi një spital në Gaza nga shteti Izraelit ku la të vdekur mbi 500 persona, përfshirë fëmijë, gra dhe të moshuar.

Dënojmë dhe kërkojmë hetim ndërkombëtar me urgjencë, sepse ky është një gjenocid i pastër” , shkruan Kasami.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit