-1.2 C
Skopje

Inaugurohet shtatorja e Shën Nënë Terezës në Lisbonë të Portugalisë

Është inauguruar shtatorja e Shën Nënës Terezë, në kryeqytetin e Portugalisë, Lisbonë.

Në këtë ngjarja mori pjesë edhe presidentja e Kosovës Vjosa Osmani.

Osmani tha se kjo nuk është thjeshtë vetëm një vepër arti.

“Por mbi të gjitha, një urë që na lidhë me idealin e përjetshëm të shërbimit vetëmohues dhe dashurisë për të tjerët”, tha ajo.

“Le të shërbejë kjo statujë si një kujtesë e vazhdueshme e bamirëses më të madhe që njohu njerëzimi!”, theksoi e para e shtetit të Kosovës.

Presidentja Vjosa Osmani, po qëndron për një vizitë zyrtare në Portugali.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit