14.8 C
Skopje

Gashi: Prej sonte është e qartë, do jeni me Vuçiqin dhe Ahmetin apo me opozitën e bashkuar shqiptare

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi ka reaguar ndaj deklaratës së presidentit serb Aleksandar Vuçiq, i cili sonte deklaroi se kryeministri Albin Kurti ka për qëllim ta mundë politikisht BDI-në në zgjedhjet e majit në këtë vend.

“Prej sonte beteja jonë politike është bërë edhe më e qartë. Pyetja e zgjedhjeve të 8 majit do të jetë: “A jeni me Vuçiqin e Serbisë e Ali Ahmetin apo jeni me opozitën e bashkuar shqiptare – Lidhja Europiane për Ndryshim dhe Albin Kurtin?” Më pastër se kaq nuk mund të bëhej. Njësoj edhe më lehtë për të vendosur”, ka shkruar Gashi.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit