13.8 C
Skopje
Wednesday, April 24, 2024

Skanaloze: Drejtori i Kanal5 largon nga studio Ismet Ramadanin

Ismet Ramadani, themeluesi i Këshillit Euroatlantik dhe njëherit këshilltari i kryeministrit të RMV-së është larguar nga studio televizive e TV Kanal5, përcjell INA.

Drejtori i këtij televizioni, Ivan Mirçevski është lidhur direkt në emision, ku ka kërkuar që Ramadani të lëshoj studio sepse sipas tij, Ramadani ka shprehur akuza se udhëheqësi i debatit po nxit frymë antishqiptare dhe segregacioni.

Por, Ramadani ka mohuar këtë duke thënë se akuzat e tilla janë ndaj faktorëve politik dhe opinionbërësve që po shprehin albanofobi dhe projekte proruse kundër integrimeve euroatlantike të vendit.

Shiko pjesën kur u largua Ramadani:

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit