12.8 C
Skopje
Wednesday, April 24, 2024

Bledi Mane: Homoseksualë ka edhe në Qeverinë Kurti dhe në Qeverinë Rama

 

Ka nisur ‘Prime’ i dytë i Big Brother VIP Kosova 2.

Në ditët e para banorët e shtëpisë janë përfshirë në dinamika të shumta, e që sonte po komentohen nga opinionistët.

Në fjalën e parë të tij në spektaklin e sotëm, opinionisti Bledi Mane ka dhënë një mesazh për të gjithë banorët duke i thënë se duhet të pranojnë njëri-tjetrit dhe përzgjedhjet që njerëzit bëjnë në jetë.

 

 

 

Gazetari tutje dha mbështetjen e tij edhe për banoren Edona James duke e inkurajuar për rrugëtimin e saj.

“Ne duhet të jemi më pak racistë, më pak homofobë, më shumë miqësor sepse ndaj nesh janë hedhur shigjeta me helm paragjykimesh, ndaj ky planet është i bukur sepse ka katër stinë, ka njerëz të shkurtër e të gjatë, të bukur e të shëmtuar, ka meshkuj që duan femrën, ka femra që duan femrën, ka femra që duan meshkujt, diversitet e bëjnë më interesante”, tha Mane.

Bledi tutje u shpreh se homoseksualë ka edhe në Qeverinë Kurti dhe në Qeverinë Rama, dhe ka kudo në shoqëri prandaj duhet të jemi më të pranueshëm ndaj njëri-tjetrit.

“Homoseksualë, biseksualë, transeksualë ka në Qeverinë e Albin Kurti, në Qeverinë e Edi Ramës, në Parlamentin e Kosovës, në Parlamentin e Shqipërinë, ka në Vatikan, ka në Arabinë Saudite, në media, në futboll, ka aty mes jush e mes nesh, çdo kush e ka hapësirën e tij”, tha mes tjerash Bledi. /Telegrafi/

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit