15.8 C
Skopje
Saturday, May 25, 2024

Bislimi e mirëpret rezolutën e miratuar sot nga Parlamendti Europian

Zëvendëskryeministri i parë në Qeverinë e Kosovës, Besnik Bislimi, shprehet se e ka mirëpritur rezolutën e miratuar sot nga Parlamendti Europian, e cila siç tha, ndër të tjera dënon sulmin terrorist të Serbisë dhe bën thirrje për miratimin e masave kufizuese.

“Ajo gjithashtu thekson njohjen reciproke si një parim dhe një qasje të balancuar në procesin e dialogut”, shkroi Bislimi në platformën X.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit