20.8 C
Skopje
Tuesday, June 18, 2024

Befasi në Kup, eliminohen Shkëndija, Gostivari dhe Struga Trim Lum

Janë mësuar ekipet që do të luajnë në çerekfinale të Kupës së Maqedonisë, pasi që sot u zhvilluan sfidat e 1/8 së finales.

Në derbin e madh, në Shkup, Shkëndija pësoi disfatë 2-3 nga Rabotniçki dhe u eliminua nga garat e mëtutjeshme, edhe pse skuadra tetovare kishte epërsi 2-1 pas 45 minutave të parë.

Fitore me rezultat identik 3-2, regjistroi Sileksi në Kratovë kundër Bashkimit, ndërsa fitoren më bindëse e regjistroi Bregallnica, e cila mundi skuadrën e Jang Tim-it me 11-0.

FC Shkupi me 4-0 eliminoi Ohrin, ndërsa me fitore minimale, 0-1, Makedonija Gjorçe Petrovi dhe Tikveshi, në transfertë, mundën Vardarin dhe Pelisterin.

Ndërkohë, pas ekzekutimit të penaltive, skuadrat e Voska Sport dhe Brera Strumicës eliminuan Struga Trim Lumin dhe Gostivarin.

KUPA E MAQEDONISË – 1/8 E FINALES

Brera Strumicë 0:0 Gostivari (5-4)

Bregallnica 11:0 Jang Tim

Pelisteri 0:1 Tikveshi

Rabotniçki 3:2 Shkëndija

FC SHkupi 4:0 Ohri

Sileksi 3:2 Bashkimi

Vardari 0:1 Makedonija Gj.P.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit