-1.2 C
Skopje

Bastisje në Shkup, arrestohet një person

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton se gjatë ditës së djeshme Njësia për tregti ilegale me urdhër të marrë paraprakisht nga gjykata, kanë kryer bastisje në shtëpinë e B.A.(25) nga Shkupi. Gjatë kontrollit u gjetën tre thasë me marijuhanë me peshë totale rreth një kilogram e gjysmë.

“B.A. është privuar nga liria dhe është ndaluar në stacionin policorë dhe pas dokumentimit të ngjarjes ndaj tij do të bëhet kallëzim penal përkatës me procedurë të shpejtë”, njoftojnë nga MPB-ja.

 

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit