11.8 C
Skopje
Saturday, May 25, 2024

Bastisje në disa lokacione në veri, lidhen me hetimet e sulmit terrorist në Banjskë

​Bastisje në disa lokacione në veri të Kosovës, lidhen me hetimet e sulmit terrorist në Banjskë
Policia e Kosovës ka nis mëngjesin e sotëm po realizon bastisje në disa lokacione në veri të Mitrovicës. E gjithë kjo lidhet me hetimet që po vazhdojnë për sulmin terrorist që u krye në Banjskë të Zveçanit, më 24 shtator.

Veton Elshani, u.d. të drejtorit të policisë për rajonin e veriut, i tha KosovaPress-it që bastisjen po vazhdojnë dhe deri më tash nuk ka të arrestuar. Ai nuk dha informata nëse deri më tash ka armë të konfiskuara.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit