19.8 C
Skopje
Saturday, April 13, 2024

Arsenali me rikthim merr një pikë nga derbi ndaj Chelseat

Chelsea dhe Arsenali kanë ndarë pikët në derbin e javës së nëntë në Premierligë.

Ndeshja e zhvilluar sonte në “Stamford Bridge” u mbyll me rezultatin 2:2, shkruan Gazeta Express.

Arsenali ia doli të marrë së paku një pikë nga kjo ndeshje në vazhdimin e saj.

Për “Topçinjtë” fillimisht shënoi Declan Rice (77’), e më pas edhe Leandro Trossard (84’).

Chelsea pas këtij barazimi ka 12 pikë dhe renditet në pozitën e nëntë në tabelë.

Arsenali është i dyti me 21 pikë, aq sa ka edhe Manchester City si lider. /Gazeta Express/

 

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit