18.8 C
Skopje
Tuesday, May 28, 2024

Arrestohet një person në Maqedoni, ka vjedhur një veturë “Tiko”

Ministria e Punëve të Brendshme ka zbardhur tri vjedhje të veturave në Prilep, pasi autori i arrestuar ka pranuar krimet e ndodhura në periudhën e kaluar.

“Nga ana e zyrtarëve policorë nga SPB Manastir-OVR Prilep-Zyra e Jashtme për Punë Kriminale Prilep, pas ndërmarrjes së masave dhe aktiviteteve paraprake operative, dje (11.03) ia kanë hequr lirinë E.Q.(28) nga Prilep. Ai dyshohet se ka vjedhur automjetin e pasagjerëve “Zastava 128” me datë 14.07.2023, mjetin “Tiko” me datë 28.10.2023 dhe automjetin “Opel Astra” me datë 11.03.2023.

I dyshuari ka pranuar plotësisht krimet. “Dy nga automjetet e sekuestruara janë gjetur dhe i janë kthyer pronarëve dhe po punohet për gjetjen e mjetit të tretë”, njofton policia.

Pas plotësimit të materialit zyrtar, kundër të dyshuarit do të bëhet kallëzim penal nga neni 242 “konfiskimi i mjetit motorik të udhëtarëve”

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit