Skuadra e Ligës Profesionale të Arabisë Saudite, Al-Hilal është kritikuar për zgjedhjen e tyre të dizajnit kur i uruan suksese Neymarit pasi ai pësoi një lëndim të rëndë në gju.

Ish-ylli i  PSG -së dhe Barcelonës  pësoi lëndim në ligamentin e kryqëzuar ndërsa luante për Brazilin në humbjen e tyre 2-0 ndaj Uruguait në kualifikimet e Kupës së Botës të martën në mbrëmje.

Të mërkurën u konfirmua se Neymar kishte këputur ligamentin e tij të kryqëzuar të përparmë dhe kishte çarë meniskun në gjurin e majtë, me brazilianin që tani po përballet me një garë me kohën për t’u rikuperuar përpara Kupës së Amerikës në Shtetet e Bashkuara verën e ardhshme.

Neymar përfundoi një lëvizje prej 100 milionë eurosh te Al-Hilal në gusht, duke nënshkruar një marrëveshje dyvjeçare me vlerë 150 milionë euro për sezon dhe shënoi golin e tij të parë kundër skuadrës iraniane FC Nassaji Mazandaran në Ligën e Kampionëve AFC në fillim të këtij muaji.

Pasi u konfirmua lajmi për lëndimin e tij, klubi i 31-vjeçarit postoi në X: “Testet mjekësore që iu nënshtrua Neymar konfirmuan lëndimin e ligamentit të kryqëzuar dhe çarjen e meniskut në gju. Ai do të kalojë një operacion dhe më pas një program trajtimi që do të përcaktohet më vonë. Kthehu më i fortë @neymarjr”.

Megjithatë, urimet e tyre u shoqëruan me një dizajn të Neymar duke bërtitur në agoni ndërsa mbante gjurin e tij pas incidentit të së martës në mbrëmje, duke bërë që disa njerëz të kritikojnë klubin.

Një fans tha: “Më falni, por pse do ta bëni këtë dizajn”, përpara se një tjetër të shtonte: “Kjo zgjedhje fotografie është brutale, hajde tani”.

Një mbështetës i mëtejshëm tha: ‘Duhet një ekip i ri marketingu’ dhe një tifoz tjetër shtoi: ‘Pse e përdorin këtë foto?’.

Një tjetër u pajtua ndërsa ata gjithashtu thanë: ‘Pse do ta përdorni atë foto të tij në agoni?’. /Telegrafi/

Megjithatë, klubi i tij Al-Hilal është kritikuar për zgjedhjen e tyre të grafikës kur i uruan mirë lojtarit të tyre pasi përdorën një foto të tij duke bërtitur në dysheme nga dhimbjet.