15.8 C
Skopje
Saturday, April 13, 2024

Al Hilal konfirmon lëndimin e Neymar, braziliani do ti nënshtrohet operacionit

Skuadra e Al Hilal e ka konfirmuar lëndimin e Neymar Jr.

Braziliani ka pësuar një lëndim në ndeshjen ndaj Uruguajit, të cilën “Selecao” e humbën me rezultat 2-0.

Klubi arab ka njoftuar se Neymar ka lëndaur Ligamentit Kryqëzues Anterior dhe Meniscus në gjurin e tij, dhe do ti nënshtrohet operaciont.

“Testet mjekësore që iu nënshtrua “NEYMAR”, konfirmoi lëndimin e Ligamentit Kryqëzues Anterior dhe Meniscus në gjurin e tij, ai do të kalojë nëpër operacion dhe më pas një program trajtimi që do të përcaktohet më vonë..
Kthehu më i fortë Neymar Jr.”, thuhet në njoftim.

 

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit