26.8 C
Skopje
Tuesday, May 21, 2024

Transportonte 12 emigrantë nga Nepali, arrestohet 19-vjeçari nga Sllupçani

Policia njofton se është arrestuar 19-vjeçari me iniciale I.I. nga Sllupçani i komunës së Likovës, i cili po voziste automjetin “VW Transporter” ku është kapur duke transportuar 12 emigrantë nga Nepali.

“Përkatësisht, rreth orës 02:20 në magjistralen “Miqësia”, në pjesën Tabanoc– Kumanovë, zyrtarët policorë kanë dhënë shenjë që automjeti të ndalet, por shoferi nuk është ndalur dhe ka vazhduar lëvizjen, ka shkëputur rrugën magjistrale në rrugën rajonale Kumanovë – Shën Nikollë dhe pasi ka hyrë në fshatin Orashec, është futur në një arë, pas çka ka dalë nga vetura dhe ka tentuar të largohet. Ai u kap shpejt dhe emigrantët u gjetën në automjet”, shtojnë nga MPB.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit