25.8 C
Skopje
Tuesday, June 18, 2024

Tërmet në Shqipëri

Lëkundje tërmeti janë ndjerë këtë pasdite, rreth orës 15:00 në Elbasan dhe disa qytete të tjera.

Sipas të dhënave paraprake, tërmeti 4 i shkallës Rihter, kishte epiqendrën në Elbasan. Me një thellësi 10 kilometër, lëkundjet u ndjenë nga banorët e Elbasanit, Tiranës e Durrësit.

Deri më tani, nuk raportohet për dëme./Top-Channel

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit