13.8 C
Skopje
Tuesday, May 28, 2024

Të burgosurit në Idrizovë rrahen brutalisht nga Njësia Speciale

Familjarët e të burgosurve në burgun e Idrizovës, kanë dërguar fotografi në redaksinë e Alsat, duke treguar se të afërmit e tyre janë rrahur brutalisht nga Njësia Speciale e Policisë së RMV-së.

Në pamjet që ka redaksia e Alsat, shihen lëndime të rënda tek të burgosurit, gjak gjithandej dhe po ashtu shihet se të burgosurit kanë edhe fraktura.

Këto lëndime, sipas familjarëve, janë shkaktuar kur Njësia Speciale ka hyrë në burgun e Idrizovës për një kontroll.

Alsat, do ju mbajë të informuar për rastin./ Alsat.mk

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit