26.8 C
Skopje
Tuesday, May 21, 2024

Policia në “Tabanoc” gjen para të padeklaruara në një veturë me targa të Suedisë

Nga MPB thonë kanë gjetur një sasi më të madhe të parave sesa që është e lejuar tek një veturë me targa të Suedisë, përcjell TV21. Kontrolli i veturës “BMW” është bërë në pikën kufitare “Tabanoc”, ndërsa e njëjta po drejtohej nga 35-vjeçari J.V. nga Radovishi.

“Nga bastisja dhe kontrolli i personit dhe automjetit u gjet një sasi parash në vlerë më të madhe sesa u raportua. J.V. i është dorëzuar shërbimeve doganore për veprime të mëtejshme dhe do të përballet me denoncimin përkatës”, thonë mes tjerash nga MPB.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit