13.8 C
Skopje
Wednesday, April 24, 2024

Osmani për sulmin në spitalin e Gazës: Civilët janë ata që vuajnë më shumë

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, ka reaguar pas sulmit vdekjeprurës në spitalin e Gazës ku mbetën të vdekur qindra civilë, përfshirë gra dhe fëmijë.

Osmani tha se jetët e pafajshme duhet të mbrohen.

“Fatkeqësisht, janë civilët ata që vuajnë më shumë në çdo konflikt”, tha Osmani.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit