3.8 C
Skopje

Në Shkup janë sanksionuar 187 vozitës, 29 për tejkalim të shpejtësisë

Sektori për Punë të Brendshme – Shkup gjatë ditës së djeshme (08.02.2024) ka vazhduar me kontrollet e shtuara në trafik, me çrrastë në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 187 gjoba, nga të cilat 29 sanksione për tejkalim të shpejtësisë, 17 për drejtim mjeti pa patentë shoferi, 12 sanksione për përdorim të celularit gjatë drejtimit të automjetit, shtatë masa për mosvënien e rripit të sigurisë…, shkruan Alsat.

“Kontrollet e trafikut do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim. Apelojmë tek qytetarët që të respektojnë rregullat e komunikacionit në mënyrë që të rrisim sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, thuhet në njoftimin e MPB-së. /Alsat.mk

 

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit