25.8 C
Skopje
Monday, June 17, 2024

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell, ndërkohë pasdite në pjesët jugperëndimore me vranësira mesatare. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior.

Mëngjesi do të jetë i freskët, temperatura minimale do të jetë në interval prej 1 deri në 11, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 20 deri në 27 gadë..

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe me erë të dobët. Temperatura minimale do të ulet në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 24 gradë Celsiusë.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit