15.8 C
Skopje
Saturday, May 25, 2024

Macron uron Siljanovskën: Franca mbetet në anën e Maqedonisë së Veriut për të ardhmen e saj evropiane

Presidenti francez Emmanuel Macron i ka dërguar një mesazh urimi në gjuhën maqedonase Gordana Siljanovska Davkovës me rastin e fitores së saj në zgjedhjet presidenciale.

“Një faqe e re po hapet me miqtë tanë maqedonas. E mirëpres përkushtimin e guximshëm të Stevo Pendarovskit dhe i dërgoj urimet e mia të përzemërta Gordana Siljanovska Davkovës për zgjedhjen Presidente.

Franca mbetet në anën e Maqedonisë së Veriut për ta shoqëruar atë në reformat dhe të ardhmen e saj evropiane”, ka shkruar Macron përcjell “Fokus”.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit