12.8 C
Skopje
Wednesday, April 24, 2024

Ky është parashikimi i motit për sot

Në orët e mëngjesit do të ketë paraqitje të mjegullës përgjatë Vardarit. Gjatë ditës moti do të jetë me diell dhe më i ngrohtë, me erë mesatare deri në të përforcuar nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 6 deri në 14, ndërsa ajo e ditës do të arrij prej 23 deri në 28 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup moti në mëngjes do të jetë me mjegull dhe vranësira të ulëta, gjatë ditës me diell dhe erë mesatare nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të ulet në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 25 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

 

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit