10.8 C
Skopje
Thursday, May 23, 2024

Kovaçevski takohet me Presidentin Macron në Paris

Kryeministri i vendit, Dimitar Kovaçevski, ndodhet për vizitë në Francë me rastin e Forumit të Paqes. Mbrëmë ai është takuar edhe me Presidentin e Francës, Emanuel Macron, për një darkë pune.

“Darkë pune në Pallatin Elysee me Presidentin e Republikës Franceze, Emmanuel Macron, është një mundësi e shkëlqyer, në prag të Forumit të Paqes në Paris, për të ndarë vendosmërinë për veprim të përbashkët dhe përgjigje efektive ndaj sfidave aktuale në botë.”- shkruan Kovaçevski në rrjetet sociale.

 

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit